משקל מטבח

משקל מטבח

משקל למטבח – מקדמת דנא הזדקק האם לבצע שקילות למטרות שונות ובתחומים שונים, כולל רפואה, מסחר מדע וכו'. רצוי ללמוד על סוגים שונים של משקלים על מנת לקבוע מהי השיטה והמכשור הטובים ביותר בשבילכם.

בימים עברו נהוג היה להשתמש במאזני שקילה באופן מקצועי, אך אלו לא תמיד אפשרו למדוד באופן מדויק, אלא העניקו אומדן כללי בלבד. לכן עם הזמן התפתחו סוגי משקל שונים, כדוגמת משקל מטבח, משקל דיגיטלי, משקל מסחרי, משקלי כיול, מאזניים מסחריים ומשקל כיס. כל אחד מהסוגים אמור להעניק דיוק מרבי בתחומו ולהציג תוצאות אמינות.

שקילה מדויקת: עד כמה היא הכרחית?

אם תשאלו בחברת ניוטק איילון, יענו לכם שאין שום תחליף לשקילה מדויקת. אמנם אנחנו כאן כדי להזכיר שרמת הדיוק בשקילה תלויה בתחום העיסוק. אז נכון שאין צורך להרחיב בעניין החשיבות שבשקילה מדויקת; תתעניינו לדעת שגם משרד התמ"ס הוציא פקודה ממשית בנוגע להכרח לשקול בדיוק רב ובקפדנות – על מנת להגיע לדיוק מקסימאלי, שהרי אחרת – הסוחר או הלקוח עשויים לספוג הפסדים כספיים. לכן, אי אפשר להפחית מהחשיבות שבביצוע שקילה מדויקת ומוקפדת, וכאן נכנס תפקידו של המשקל האלקטרוני המודרני והמדויק.

סוגי משקלים למטבח – כי אין רק סוג אחד של משקל

ברור כשמש שישנם סוגים שונים של משקלים; הם נבדלים האחד מהשני באופנים שונים, כגון – באובייקט הנשקל, בטווח המשקל, בנוחות השימוש, מהבחינה הטכנית ומבחינת דרך השימוש. שקילת אבקות כימיות אין דינה כשקילת מכוניות.

אנחנו חיים בעין המודרני שבו הטכנולוגיה מתפתחת ללא הרף – והדבר לא פוסח על המשקלים הדיגיטליים. תחשבו על הפלטה השטוחה הזו שמספיק רק להניח עליה את החפץ שאת משקלו אנו מעוניינים למדוד, כדי לקבל את התוצאה תוך שבריר שנייה – וכל זאת מבלי להתעסק עם מאזניים מיושנות ומשקולות ברזל של 1, 2 ו-5 קילו.

אנו חיים בי מים שבהם למשקל האלקטרוני המדויק יש חשיבות רבה מתמיד – במטבח, במעבדה, בבית החרושת ואפילו במאפייה – שהרי הכלכלה ועולם הצריכה תלויים בכך בצורה חזקה. אף אחד לא מעוניין שירמו אותו, וגם סוחר לא מעוניין להעניק יותר סחורה מכפי שהוא אמור לתת בהתאם לסכום הכספי שקיבל מהלקוח. כדי שכל זה יהיה אפשרי, חובה לדאוג שיהיה משקל מקצועי.

מאזני שקילה מקצועיים לכל תחום

האם באמת ישנם מאזני שקילה עבור כל תחום בעולם המסחר, הכלכלה והעסקים? מסתבר שכן. ידעתם שקיים אפילו משקל המיועד לשקילת בעלי חיים גדולים כמו פרות או סוסים? ויש לעומתם מכשירי שקילה המיועדים לשקול חומרים במשקל נמוך במיוחד – עד רמת המיליגרם ואף פחות מכך, אך סוג זה מיועד בעיקר למעבדות מחקר ומעבדות רפואיות.

אם אתם לא בטוחים איזה סוג של משקל אלקטרוני אתם צריכים, כדאי לכם להתייעץ עם מומחים בעלי ניסיון.

דילוג לתוכן