משקל לסופר ולמעדניה

משקל לסופר / למעדניה

משקל למעדניה או לסופר – יצרני מאזניים ומכשירים שונים למדידת משקל שואפים תמיד (אבל תמיד) לדיוק מרבי. אפילו כאלו העובדים עם משקלים מסוגים שונים יודעים שהמכשיר שלהם ייתן את התוצאה המדויקת ביותר. סוחרים המעוניינים לטפח לעצמם שם של אמינות חייבים תמיד לשקול בעזרת משקלים מדויקים ואמינים גם כן. חשוב לזכור: משקל מדויק תמיד משרת את כולם – את הסוחרים, את הלקוחות ואת היצרנים.

העולם מאס בשיטות מדידה פרימיטיביות ולא מדויקות

עד לא מזמן (אולי אפילו חלק מההורים שלנו חיו בתקופה הזו), הדרך היחידה למדוד את המשקל של חפצים היתה באמצעות מאזניים. הדבר נעשה בעזרת השוואה בין משקלים, כאשר בצד אחד של המאזניים יושב לו חומר בעל משקל ידוע ואילו בצד השני – חפץ שאת משקלו אנחנו מעוניינים למדוד. כאשר משווים בין שני הצדדים, אפשר לגלות את משקל החפץ. עם זאת, ולמרות הסימפטיה הרבה לעבר הרחוק, השיטה הזו לא היתה מספיק מדויקת.

עם הזמן, הצליחה האנושות להגיע להישגים טכנולוגיים שמצליחים להפתיע אותנו עד היום – ואחד ההישגים האלו באים לידי ביטוי במשקלים משוכללים. בשלב הביניים היו מאזני קפיץ שכללו חוגה מיוחדת. חלקנו זוכרים את ימי הילדות שבהם היינו צועדים בסמטאות השוק המעופש ומביטים בהורינו בזמן שהם רוכשים דגים, בשרים, ירקות, פירות, תבלינים ולחמים – והיינו מתבוננים בסוחרים משתמשים באותם מאזניים מכאניים עם חוגה מיוחדת שהצביע על מספר שאמור היה לייצג את המשקל המקורב של החפץ שהונח על הכף. היינו בטוחים שמדובר במכשור מקצועי. עם זאת, הדיוק לא היה מושלם ומכשיר כזה, נהדר ככל שיהיה, אינו מסוגל למדוד משקלים של חומרים קלים יותר, כגון אבקות או תמיסות. לכן היה צורך לפתח מכשור שקילה המסוגל למדוד משקלים קטנים ולספק תוצאות קרובות יותר לאמת.

משקל בעל התוצאות המדויקות ביותר

בחברת ניוטק איילון ידעו לספר לכם עד כמה אפשר למצוא את ההתקדמות הטכנולוגית בכל תחום – גם בתחום השקילה. משקל לסופר, משקל למעדניה, משקל למאפייה, משקל לכל עסק – אלו דברים שפעם היה אפשר רק לדמיין, אבל היום באמת שכבר אפשר למצוא משקל ספציפי עבור כל תחום התעשייה. עם ההתקדמות הטכנולוגית, היה זה רק טבעי לעבור להתחיל להשתמש במאזניים דיגיטליים המודדים את משקל הסחורה בצורה מדויקת הרבה יותר מכפי שהיה לפני כן. האמת היא שעוד לפני עשרות שנים התקיימו כבר משקלים דיגיטליים, אך אלו לא היו נפוצים כל כך כמו היום – אלא שימשו בעיקר מעבדות מחקר ובתחומים חשובים אחרים. כיום ניתן למצוא ולרכוש משקל דיגיטלי במחירים נמוכים ושווים לכל כיס.

משקל דיגיטלי מדויק במיוחד

אתם בוודאי מבינים כבר שהיום לא קשה למצוא משקל דיגיטלי עם יכולת שקילה ברמת דיוק של מאית הגרם. כאשר משתמשים במשקל משוכלל כזה צריך לזכור שעקב הרגישות הרבה שלו, צריך להקפיד על כך שלא תהיה רוח או תנועת אוויר, ולו הקלה ביותר, כיוון שזו עלולה להפריע במדידת המשקל של החפץ הקל.

דילוג לתוכן