משקל ירקות

משקל ירקות

מאז ומתמיד בני האדם הזדקקו לבצע שקילות בתחומים חיים שונים – מסחר, רפואה, מדע ועוד רבים וטובים. פעם היה נהוג להשתמש במאזני שקילה – רובנו עוד זוכרים אותם מהביקורים התכופים בשוק, כאשר מוכר הדגים שקל לנו דג מלוח על המאזניים. היו אלו ימים עם טעם של פעם, אבל השקילה לא היתה מדויקת במיוחד, אלא ידעה רק להעניק הערכה קרובה למקור. לכן התפתחו עם השנים סוגי משקל שונים, כגון משקל דיגיטלי, משקלי כיול, משקלים אלקטרוניים מסוגים שונים, משקל דיגיטלי למטבח ואפילו משקלי כיס קלילים שאפשר לאחסן בתיק. כל סוג של משקל מיועד להעניק דיוק מרבי ולאפשר יחס איתן יותר כלפי החפץ הנשקל.

שקילה מדויקת – מה החשיבות שלה?

לעתים נראה שיש צורך מקצועי להזכיר חזור והזכר לגבי החשיבות שבשקילה מדויקת. שקילה כזו נחוצה במגוון גדול של תחומים – ולא רק בתעשייה, במדע, במסחר וברפואה, אלא בתחומים רבים אחרים שעל חלקם אנחנו אולי לא יודעים אפילו. כנראה לא יצא לכם עדיין לשמוע על הפקודה שיצאה מדלתות המשרד הישראלי לתעשייה ומסחר המתמקדת בצורך החשוב לבצע שקילה קפדנית, דקדקנית ומדויקת ככל שניתן, תוך שימוש במכשור המתאים, על מנת להגיע לדיוק המקסימאלי.

מדוע שקילה מדויקת חשובה כל כך? התשובה לכך פשוטה: סטייה מהתוצאה המדויקת ביותר, או מהכמות האמיתית והנכונה עשויה להוביל להפסד ממשי לצרכן במשא ומתן על המחיר – ומכאן החשיבות שבביצוע שקילה מדויקת המתאפשרת רק על ידי שימוש במשקל אלקטרוני מודרני ומדויק; לא בכדי העניין מעוגן בחוק ובמערכת המשפט בישראל (ובעולם בכלל).

משקלים שונים נבדלים האחד מהשני בדרכים שונות: סוג האובייקטים הנשקלים, סדר הגודל של משקל האובייקטים, נוחות שימוש טכנית ואופן השימוש. הרי כל ילד יודע ששקילת חומרי בנייה אין דינה לשקילת עפרונות. בחברת ניוטק ידעו להסביר לכם באריכות ובפירוט רב אודות ההבדלים המהותיים והחשובים ביותר שכדאי לכם לדעת לפני שאתם רוכשים מאזניים אלקטרוניים או מכשיר שקילה כלשהו.

את המשטחים של המשקל האלקטרוני אפשר לקבל בגדלים שונים ובמגוון מרתק של עיצובים מרשימים למדי. משקל אלקטרוני, בניגוד לאבות אבותיו העתיקים (הנקראים מאזניים מכאניים, או משהו כזה), יודע לספק תוצאה שקילה מדויקת הקרובה באופן מדהים למשקל האמיתי. מובן שככל שאתם זקוקים לשקילה מדויקת יותר, תרצו שהתוצאה תהיה מספר עם כמה שיותר ספרות אחרי הנקודה.

משקל ירקות – מהי רמת הדיוק הנדרשת עבורו?

משקל ירקות, אמור להיות מסוגל לספק תוצאה ברמת הגרם. אין צורך לספק דיוק רב יותר מכך, כי לרובנו זה לא משנה אם קנינו 40 גרם בצל או 40.2 גרם בצל – מדובר בספרות לא משמעותיות אחרי הנקודה. מצד שני, משקל ירקות צריך להיות מספיק רגיש עבור פריטים ששוקלים עשרות גרמים, ואולי אפילו גרמים בודדים, ולכן משקל המתאים לשקילת מכוניות לא יתאים למטרה זו.

דילוג לתוכן