משק אוכל

משקל אוכל

משקל אוכל – בואו ננסה לחשוב לרגע ולהבין עד כמה בני מזל אנחנו שאנחנו חיים בעידן שבו קיימים שכלולים טכנולוגיים שלא ניתן היה לחשוב עליהם אפילו עד לא מזמן (לפני 20 שנים לא יכולנו לדמיין בכלל על האפשרות של קיומו של משקל כיס, המסוגל לשקול פריטים ברמת דיוק של חלקי הגרם!)

משקל אוכל מקצועי

היום, אפשר למצוא משקל אוכל מקצועי וגם משקל אוכל לבית, המתאים למטבח הביתי הסטנדרטי. עם משקל כזה אפשר למצוא את המשקל של פריטי מזון קטנים וגדולים – והתוצאה מגיעה במהירות האור (כמעט). בחברת ניוטק איילון יוכלו להסביר לכם על החשיבות שבשקילה מדויקת ואולי גם יציעו לכם מספר אפשרויות למכשירי שקילה יעילים.

כולנו זוכרים יודעים מהם מאזניים: המכשיר הכבד שהיינו רואים בתור ילדים כשצעדנו עם ההורים ברחובות ובסמטאות השוק – וכזה שהיה מופיע תדיר גם בחנויות הדגים ובאטליזים. מדובר היה במכשיר חיוני למדידת משקל של מזון, אולם המשקל לא היה מדויק במיוחד ותפקידו היה לספק הערכה קרובה כמה שיותר לאמת. עם זאת, יחסית לתקופה, היה מדובר במכשיר שסיפק את התוצאה הרצויה. היום עם ההתקדמות הטכנולוגית והדרישה ההולכת וגוברת לדיוק, הן מצד הסוחרים והן מצד הלקוחות, גרמה לכך שבבתי עסק רבים מופיע משקל אוכל מקצועי המסוגל לבצע שקילה מדויקת במיוחד.

מהו משקל מקצועי

משקל מקצועי הוא כזה העומד בסטנדרטים של התעשייה שאותה הוא מיועד לשרת. משקל כזה אמור להיות בעל תכונות המאפשרות מסחר הוגן וקבלת תוצאה מדויקת מאוד של החפץ הנשקל. משקל שאינו מקצועי לא יוכל לתת את התוצאה המדויקת ביותר ויכול להסב נזק כלכלי מצטבר לסוחרים וללקוחות. כדי להימנע מכך, חובה לדאוג לכך שבעסק יהיה משקל דיגיטלי מתקדם, וכזה המתאים לפריטים הנשקלים. לדוגמה, מעבדת מחקר שהחוקרים שבה עוסקים בחומרים במינונים זעירים במיוחד ובאבקות בכמויות קטנות, זקוקה למכשיר שקילה המסוגל להגיע לרמת דיוק גבוהה במיוחד, ומן הסתם משקל דיגיטלי המיועד לשקילת ירקות או משקל דיגיטלי המיועד לשקילת רכבים או שקילת אדם לא יתאים כלל – וכאן טמונה החשיבות שבבחירת משקל מתאים לתחום התעשייה.

עובדה מעניינת

אולי יעניין אתכם לדעת שמשרד התעשייה והמסחר הישראלי מינה מחלקה מיוחדת שתפקידה לבדוק ולהעניק תקני מדידה ושקילה המיועדים גם למכשירי שקילה. היום ניתן למצוא מספר גדול של יבואנים המשווקים מכשירים מדידה וכאלו עם התמחות במגוון סוגים של משקלים דיגיטליים. אפשר למצוא משקל אדם דיגיטלי ביתי, משקלי אוכל המיועדים למסעדות, משקל אוכל למטבח הביתי, משקלים מדויקים לתחרויות ספורט (המיועדים לשקילת הספורטאי), משקל דיגיטלי מיוחד לשקילת תבלינים וחומרי מזון אחרים, משקל דיגיטלי לשקילת בעלי חיים, משקל דיגיטלי לשקילת יהלומים ואבנים יקרות ועוד סוגים רבים של משקלים דיגיטליים שייתכן שלא ידעתם שקיימים כלל.

אם אינכם בטוחים לחלוטין מהו סוג המשקל הדיגיטלי שאתם צריכים, כדאי שתבצעו חיפוש קצר באינטרנט כדי ללמוד קצת יותר.

דילוג לתוכן