משטחי שקילה – מידע כללי, סוגים וטיפים

לא קשה למצוא דוגמאות טובות לחשיבות השימוש במשקלים מדויקים ואיכותיים. תוכלו למצוא דוגמאות כאלו – כמו משקל ביתי נפוץ, משקלים תעשייתיים ומשקלים לתעשיית התרופות, שבה סטייה בכמות הנשקלת של חומר כלשהו בהרכב התרופתי עלולה להוביל לאסון – ואלו רק דוגמאות בודדות. 

מאפיינים חשובים של משקלים

אפשר להבין שהדיוק הוא מאפיין חשוב ביותר בבחירת משקלים לשימוש ביתי ולתעשייה, אולם קיימים מאפיינים נוספים בעלי חשיבות, המשפיעים על התאמת המשקל לצרכיכם, למשל:

  • גודל המשקל. אם יש לכם עסק קטן לממכר תבלינים, או שאתם משתמשים במשקל בזמן נסיעות בדרכים, אולי בין בתי עסק, תזדקקו כנראה למשקל מתאים (ולא למשקל גדול ומסורבל המקשה על ההתנהלות וההתניידות שלכם). יש טווח רחב של המשקלים שיכול לשמש אתכם כראוי, תוך התכנסות למימדים קומפקטיים למדי.
  • טווח מדידה אפקטיבי. כל משקל הוא בעל טווחים ידועים של רגישות ומדידה. חשוב לוודא שהמשקל שאתם עומדים לבחור אכן מתאים מבחינת רגישות וטווח לשימוש הרצוי. אם מדובר במשקלים לתעשייה שאמורים לשמש לשקילת מתכות כבדות, לא חיוני שתהיה שתהיה רגישות לשינויים קטנים (עשירית גרם או גרמים בודדים), עם זאת, יש לדאוג לטווח מדידה גדול במיוחד – עד כדי אלפי קילוגרמים.
  • עבור משקלים מכאניים/אלקטרוניים – יש לברר האם מדובר במשקל מכאני או משקל אלקטרוני. משקל מכאני עשוי לרוב להיות מדויק יותר, אך ידרוש התעסקות רבה יותר והסתייעות במשקולות חיצוניות.

משקל – ממה הוא מורכב?

מתמר, לב המערכת – מתרגם את הלחץ לאות שאפשר לפענח ולהבין בעזרתו כמה לחץ הופעל. קיימים מתמרים שונים עבור משימות שונות. חברות העוסקות בשיווק משקלים משתמשות לרוב במתמרים תוצרת חו"ל. כדי לחפש מותגים מובילים כגון UWE, TSCALE, RADWAG ואחרים.

משטחי שקילה – משטח שקילה הוא החלק עליו מועמס האובייקט הנשקל. קיימים סוגי משטחים רבים. יש מקרים בהם כדאי להשתמש במאזני תליה במקום במשטח. המשטחים עצמם מגוונים – החל ממשטחים קטנים ושטוחים וכלה במאזני גשר למשאיות, הדורשים תשתית מאסיבית הרבה יותר. לפעמים קיים צורך במשטח שקילה המסוגל לייבש לחות – זאת במטרה לקבל משקל נטו, בלי לחות.

ראש שקילה – המחשב המציג לנו את התוצאה ודרכו ניתן לבצע פעולות שונות. משקלים משולבים עם קופה רושמת, למשל, יסייעו לכם להמיר משקל למחיר הפועל. משקלים אחרים כוללים פונקציות כמו משקל טרה, ברוטו ואחרות. יש משקלים תעשייתיים המאפשרים ניהול עומסים המופעלים על מנוף המלגזה. במשימות תעשייתיות, רצוי להקפיד שיהיה ראש שקילה עמיד, על מנת להבטיח משקל שמיש לאורך זמן.

איך נדע איזה סוג של משקל לבחור?

כאמור, ישנם סוגים רבים של מאזני שקילה; במעמד בחירת המשקל, יש לבחור בהתאם למשימות שיש לבצע והמאפיינים הרצויים שיסייעו בשימוש שוטף במשקל. בנוסף, רצוי להתייעץ עם מומחים שידעו להכווין אתכם לסוגי המשקלים המתאימים לכם.

יכול לעניין אותך גם...

דילוג לתוכן